Teknoloji

Behavor Interactive, SockMonkey stüdyosunu satın aldı

 
Konsollar, PC ve taşınabilir cihazlar için 2D ve 3D aksiyon/macera oyunları konusunda uzmanlaşmış Kanada merkezli oyun geliştirme stüdyosu Behavor Interactive, İngiltere merkezli geliştirici SockMonkey’i satın aldığını duyurdu. SockMonkey, satın alınmasının ardından Behavior UK – North olarak yeniden adlandırılacak.
 
SockMonkey ekibi, oyun geliştirmeye doğrudan dahil olacak
 
 
 
İngiltere merkezli SockMonkey ekibi, Electronic Arts, Microsoft, Netflix, Sony Interactive Entertainment, Take-Two Interactive, Warner Bros gibi şirketlere geliştirme hizmetleri verecek. Behavior Interactive’in Hizmetler bölümünde çalışacak ekip, öncelikle oyunlara odaklanacak. çalışanları için.
 
Öte yandan çeşitli açıklamalar yapıldı ve Behavior Interactive CEO’su ve üreticisi Remi Racine, bir basın açıklamasında satın almayla ilgili olarak şunları söyledi: “SockMonkey’in ödüllü ekibini bünyemize katmaktan mutluluk duyuyoruz. Seattle’da en son satın aldığımız Midwinter Entertainment gibi. yıl, SockMonkey bir inovasyon ve iş ortağıdır. Birliğe dayalı güçlü temel değerlere dayanmaktadır. Bu değerler, misyonumuzu oluşturur ve yansıtır.”
 
SockeyMonkey Games, 2023 yılında Middlesbrough’da kuruldu. Oyun dalında tüm platformlarda iş yapmaya çalışan stüdyonun 45 kişilik bir grubu bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu