Haber

Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Çin’i Ziyaret Eden ABD’li Yetkililerle Görüştü

PEKİN, 12 Aralık (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan Pazartesi günü yapılan duyuruya göre, Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Xie Feng, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Doğu Asya ve Pasifik İşleri Daniel Kritenbrink ve Beyaz Saray ile 11-12 Aralık tarihlerinde görüşecek . Çin’in başkenti Pekin yakınlarındaki Langfang’da Ulusal Güvenlik Konseyi Çin İşleri Kıdemli Direktörü Laura Rosenberger ile görüştü.

İki taraf, Çin ve ABD liderlerinin Endonezya’nın Bali kentinde vardığı uzlaşmanın uygulanması konusunu derinlemesine tartıştı. Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, tarafların Çin-ABD ilişkilerine yön veren ilkeler konusunda istişarelerde ilerleme konularının ele alındığı, Tayvan meselesi gibi en hassas ve değerli sorunların gereği gibi ele alındığı kaydedildi. her düzeyde etkileşimi ve belirli alanlarda işbirliğini güçlendirmek.

Taraflar ayrıca uluslararası ve bölgesel meseleler ile ortak çıkarları ilgilendiren meseleler hakkında yoğun bir şekilde görüş alışverişinde bulundular.

Bakanlık, müzakerelerin samimi, derinlemesine ve ilgi çekici olduğu konusunda her iki tarafın da mutabık kaldığını ve teması sürdüreceklerini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu