İş

MÜSİAD’ın Köln ve İngiltere’deki genel kurulları yapıldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Köln ve İngiltere genel heyetleri MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamaya göre, derneğin Köln ve İngiltere şubelerinde görev değişikliği yapıldı.

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen genel heyetler sonucunda MÜSİAD Köln Şube Başkanlığına Yunus Arslan, İngiltere Başkanlığına ise Murat Bingöl seçildi. MÜSİAD Şubesi.

MÜSİAD’ın Almanya ve İngiltere programının ilk bölümünde MÜSİAD Köln Genel Kurulu, Asmalı, Köln Başkonsolosu Turhan Kaya, Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan, Münster Başkonsolosu Ahmet Faik Davaz, Essen Başkonsolosu Sezai Tolga Şimşir, İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, bölgedeki iş dünyasının temsilcileri ve MÜSİAD üyesi iş adamlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Program kapsamında Köln Başkonsolosluğu ve İslam Toplumu Milli Görüş Merkezi’ni de ziyaret eden Asmalı, Başkonsolos Kaya ve İslam Cemiyeti Milli Görüş Başkanı Kemal Ergun ile MÜSİAD’ın bölgedeki faaliyetleri ve ticari hayatı hakkında istişarelerde bulundu.

MÜSİAD Köln şubesinin ev sahipliğinde iş insanlarıyla bir araya gelen Asmalı, daha sonra MÜSİAD üyesi Hatex Group’u ziyaret ederek Hatex Müdürü Burhan Asan’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

“Türkiye, Almanya ve Avrupa bölgesi ile ticarette önemli rol oynuyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Asmalı, İngiltere gezisi öncesi Almanya ile temaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türk iş insanlarının emeğinin değerine vurgu yapan Asmalı, “Türkiye hem Almanya hem de Avrupa bölgesi ile ticarette önemli rol oynuyor. MÜSİAD olarak hem bölgesel hem de ülkeler arası ticari ilişkilere daha fazla katkı sağlamak istiyoruz. AB’deki iş insanlarımızın sayısı.” ifadelerini kullandı.

Almanya temaslarının ardından Londra’ya geçen heyet, MÜSİAD üyeleri Vehbi Keleş’i Gima Kümelenmesi fabrikasında ve Mehmet Demir’i Çağdaş Kağıt tesislerinde ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu