Yaşam

Antakya türküleri Nilüfer’de yankılandı

Hatay Akademi Orkestrası, Nilüfer Çoksesli Korosu ve Nilüfer Oda Orkestrası eşliğinde Nilüfer’de harika bir konser verdi. Sanatta dayanışmanın yaşandığı konsere sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından bölgede destek faaliyetlerini sürdüren Nilüfer Belediyesi dayanışmayı sanatla büyütüyor. Nilüfer Belediyesi, kadim kültür ve sanatın verdiği güçle Hatay’ın yaralarını sarmak adına anlamlı bir konsere ev sahipliği yaptı. Nâzım Hikmet Kültür Evi’nde Hatay Akademi Orkestrası, Nilüfer Çoksesli Korosu ve Nilüfer Oda Orkestrası ile ücretsiz konser verdi.

Afet sonrası depremde hayatını kaybeden sanatçıları anmak ve Hataylı sanatçılara destek amacıyla düzenlenen konsere ilgi yoğun oldu. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet de seyircilerin arasındaydı.

Şef Ali Uğur yönetimindeki Hatay Akademi Orkestrası’na Nilüfer Oda Orkestrası eşlik etti. Konserde icra edilen eserler, izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Konser sonunda sahne alan Nilüfer Çoksesli Korosu Hatay Akademi Orkestrası’na eşlik etti. Sanatta dayanışmanın en keyifli örneğinin yaşandığı gecede, konsere katılanlar müziğin güzelleştirici yönünü bir kez daha hissettiler.

Konserin sonunda sahne alan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, Hatay Akademi Orkestrası şefi Ali Uğur, Çoksesli Koro şefi Göknur Yıldız ve Oda Orkestrası şefi ile sanatçılara teşekkür ederek, “Müziğin birleştirici gücünü müziğimizde hissettik. kalpler bu gece Bu kötü zamanlarda, müziğin iyileştirici gücüne hepimizin ihtiyacı var. Umarım korolarımız bir araya gelir ve tüm ülkemiz dayanışma içinde omuz omuza vererek şehirlerimizin kültürel olarak yeniden ayağa kalkmasını sağlar. Bu konserde sahne alan tüm müzisyenlerimizi canı gönülden kutluyorum, Antakya şarkılarını söylemeye devam edecek.”
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu