Haber
Hasta ve engelli 5 seçmen, Başkale’deki mobil sandıkta oyunu kullandı.
![](https://haber-mudurnu.com.tr/wp-content/uploads/2023/05/hasta-ve-engelli-5-secmen-baskaledeki-mobil-sandikta-oyunu-kullandi-LdfFwGWL.webp)
VAN’ın Başkale ilçesinde hastalık ve engellilik nedeniyle dışarı çıkamayan 5 seçmen, görevliler tarafından evlerine götürülen seyyar sandıkta oylarını kullandı.
Başkale ilçesine bağlı Yeni ve Hafızye mahallelerinde oturan hasta ve engelli 5 vatandaş, 2017 nolu seyyar sandıkta oylarını kullandı. Vatandaşlar Mehmet Ali Aldemir (92), felç geçirdiği için yürüyemeyen emekli güvenlik görevlisi Haşim Çevik (45) ve yürüme manyağı olan Semiha Öztürk (57) ile 2 vatandaş oy kullandıktan sonra yetkililere teşekkür etti. evlerine götürülen mobil oy sandığı.