Teknoloji

Hogwarts Legacy iki haftada 12 milyondan fazla kopya sattı!

 
Yayıncı Warner Bros. Games ve geliştirici Avalanche Software tarafından 10 Şubat’ta oyuncuların beğenisine sunulan Harry Potter temalı açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Hogwarts Legacy’nin satış rakamları açıklandı. Oyun, ilk iki haftada dünya çapında 12 milyondan fazla kopya satarak büyük bir başarı elde etti. Ayrıca 850 milyon dolarlık satış elde ettiği aktarıldı.
 
Hogwarts Legacy satmaya ve oynanmaya devam ediyor
 
 
 
Hogwarts Legacy satışları, Warner Bros. Games tarafından yayınlanan önceki tüm oyunları geride bırakıyor. Oyun, şu anda bulunduğu üç platformda da satış rekorları kırdı ve çıkışıyla birlikte Twitch platformunda 1.28 milyon izleyiciye ulaştı. Bu sayı, tek oyunculu bir yapım olarak Twitch’teki şimdiye kadarki en büyük izleyici kitlesine işaret ediyor.
 
Çokça oynanmaya devam eden oyunun bugüne kadar 280 milyon saat oynandığı bildirildi. Etkileşim rekorları kıran Hogwarts Legacy, oyuncuları ve hayranları oldukça memnun edecek türden bir yapım.
 
Harry Potter serisine dayanan açık dünya aksiyon rol yapma oyunu, 10 Şubat’ta PlayStation 5, Xbox Series ve PC (Steam ve Epic Games Store aracılığıyla) için piyasaya sürüldü. Öte yandan oyun, 4 Nisan’da PlayStation 4 ve Xbox One’a, ardından 25 Temmuz’da Switch konsoluna çıkacak.

haber-kurucasile.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu